Сіль тут — не біла смерть, а біле життя, при чому, здорове.
Соляна кімната (соляна печера, галокомплекс). У медицині так називаються спеціально обладнані приміщення, призначені для проведення в них процедур Галотерапії.
Галотерапія (від грець. «hals» -«соль») – метод лікування і оздоровлення з використанням штучний створеного мікроклімату природних соляних спелеолікарень в окремо взятому приміщенні.
Метод по праву вважається однією з пріоритетних розробок вітчизняної фізіотерапевтичної школи. У 85% випадків захворювань він дозволяє добитися позитивного ефекту.
ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ГАЛОТЕРАПІЇ
Коли приходить весна, особливо в період цвітіння, багато жителів мегаполісів відчувають проблеми з диханням, люди, страждаючі астматичним бронхітом, підвищеною аллегрізацією або бронхіальною астмою особливо чутливі до цієї пори року.
Проте не завжди і не кожний може дозволити собі поїздку на курорт. У зв’язку з цим у Медичному Центрі «ВЕЛЕС» створена соляна печера з галогенератором, який контролює вологість і концентрацію в повітрі іонів солі.
У соляній печері лікуються від астми, туберкульозу, алергії і різних захворювань дихальних шляхів.
У спелеокамері робиться профілактика і лікування таких захворювань як бронхіальної астми (астма у дітей) хронічного обструктівого і необструктивного бронхіту, хронічного гаймориту і інших синуситів, пневмонії в період відновлення, хронічної пневмонії, вазоматорного і алергічного риніту, ріносинусопатій, алергічного дерматиту, сезонної алергії (полінозу). Досить ефективне лікування рецидивуючого трахеобронхіта у дітей (позитивний ефект в 98% випадків), а також профілактика простудних захворювань у дітей.
Мікроклімат соляної кімнати позитивно впливає на респіраторний тракт,
- імунну систему,
- серцево-судинну систему,
- шкірні покриви,
- вегетативну нервову систему,
- психоемоційну сферу.
- Галотерапія призначається хворим гострим бронхітом і пневмонією із затяжною течією, хронічним бронхітом, бронхіальною астмою різного ступеню і ін.
ЕФЕКТ, ВИКЛИКАНИЙ ГАЛОТЕРАПІЄЮ
Профілактичні курси Галотерапії сприяють зміцненню імунітету, знижують ризик захворювань ОРЗ і грипом. Наприклад, за спостереженнями медперсоналу дитячих садів і шкіл, де встановлені соляні кімнати, рівень захворювання дітей знизився в середньому в 2,5 — 3 рази.
Галотерапія успішно використовується для лікування шкірних захворювань (дифузний нейродерміт, алергічний дерматит, екзема, псоріаз і ін.). Процедури перебування в соляній кімнаті надають позитивну очищаючу дію, відновлюють біоценоз шкірного покриву, покращують мікроциркуляцію, це використовується в косметологічних програмах.
Клінічна ефективність методу Галотерапії доведена науковими дослідженнями по стандартах доказової медицини і використанням на практиці в різних областях охорони здоров’я. Перебування в соляній кімнаті сприятливо діє на слизисті оболонки дихальної системи, серцево-судинну, ендокринну систему, шлунково-кишковий тракт, стабілізує вегетативну нервову систему, надає позитивну психоемоційну і антидепресивну дію.
ЯК ВПЛИВАЄ ГАЛОТЕРАПІЯ
Лікувальний ефект в галокамері досягається за рахунок створення лікувального мікроклімату, схожого з мікрокліматом підземних лікарень в солекопях, який характеризується наявністю високодисперсного аерозолю хлориду натрію, гіпоалергенним і гипобактеріальним повітряним середовищем, аероіонізацією, комфортними мікрокліматичними умовами, а також спеціальною аудіо-психотерапевтичною дією.
Метод галотерапії апробований, схвалений і рекомендований Міністерством охорони здоров’я України.
ІСТОРІЯ ГАЛОТЕРАПІЇ
ІСТОРІЯ СОЛОТВІНО
У Солотвіно їдуть лікуватися від астми, алергії і різних захворювань дихальних шляхів. А вода і грязі солотвінських солоних озер корисні для шкіри не менше, ніж грязі Мертвого моря, до того ж допомагають при захворюваннях опорно-рухового апарату, переломах, радикуліті, псоріазі і інш.
Солотвіно відвіку відомо своїми соляними копальнями, ще в бронзовому столітті люди добували тут сіль. Робота солекопів була дуже важкою, їм доводилося уручну, за допомогою кайла, молота, клину і чекана вирубувати з пластів величезні глиби солі, і в буйволових шкурах піднімати їх на поверхню з відкритих шахт. Потім соляні глиби розрізали на шматки правильної форми, на них ставилося клеймо – і сіль вирушала в довгу дорогу по всій Європі. Систематична добича солі тут почалась за часів Австро-Угорщині в 18 столітті.
Найперші шахти вирубувалися у вигляді рівнів, вони досягали 20 метрів в глибину. Пізніше почали добувати сіль в конусоподібних шахтах – глибина їх складала до 150 метрів, і називалися вони чортові ями. Працювали в 16-17 столітті на соляних копальнях Солотвіно переважно кріпосні селяни і засуджені злочинці. У шахти доводилося спускатися по мотузяних драбинах, зв’язаних між собою. Праця солекопа була дуже важкою, і кожен з них мріяв, що зможе запрацювати і його життя налагодиться.
Прагнення використовувати лікувальні властивості мікроклімату соляних печер для оздоровлення, профілактики і лікування ширшого контингенту людей спонукало до пошуку доріг відтворення штучного лікувального мікроклімату в умовах лікувально — профілактичних установ.
Оскільки головним чинником методу, що діє, є сухий високодисперсний аерозоль природної кам’яної солі, метод був названий «Галотерапія».
ХТО ПЕРШИЙ ПРИДУМАВ ГАЛОТЕРАПІЮ?
Автором методу в СРСР (70-і роки XX століття) є професор Торохтін М.Д. (Одеський НДІ курортології). У його публікаціях (автореферати, статті в журналі «Питання курортології») описана методика відтворення мікроклімату солекопей Солотвіно шляхом створення іонізованої атмосфери, що містить частки солі.
УСТАТКУВАННЯ СОЛЯНОЇ ПЕЧЕРИ
Першими зразками галокамер були приміщення із стінами, фанерованими солематеріалом, причому виготівники йшли по різним шляхам. Відомі способи облицювання стін за допомогою блоків, вирізаних з солевого пласта, за допомогою цегли, приготованої з випарованої в спеціальній формі солі, шляхом нанесення соляної штукатурки. Найоригінальніший спосіб — нанесення перенасиченого розчину солі на тканину, якою були обиті стіни для найбільш швидкого і економічного монтажу приміщення галокамери.
Всі ці спроби мали одну загальну спрямованість — відтворити умови підземної спелеолікарні.
Галокамера передбачала використання спеціального приладу для того, що розпиляло солі – галогенератора, а також управління основними параметрами мікроклімату і включала блок контролю фракційно-дисперсного складу і масової концентрації аерозоля, блок контролю температури, вологості і витрати повітря і блок контролю хімічного складу повітря.
ЛІКУВАННЯ СІЛЛЮ
Головним лікувальним чинником природних соляних спелеолікарень є сухий соляний аерозоль. Для відтворення такого середовища в соляних кімнатах найбільш оптимальним є використання кам’яної солі (хлориду натрію), джерелом якої є природні поклади галіта. Потрапляючи в дихальні шляхи, вони здатні проникнути у всі найдрібніші куточки бронхів, бронхіол і альвеол і надати лікувальну дію.
СІЛЬ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ІНТЕР’ЄРУ
Незвичайний рельєф стін з м’яким внутрішнім підсвічуванням виконує певні естетичні функції, створює атмосферу спокою і комфорту, розташовує до відпочинку і розслаблення, надають позитивну дію на нервову і психоемоційну сферу. Крім того, соляне покриття у взаємодії з сольовим аерозолем сприяє створенню і підтримці в лікувальному приміщенні безбактеріального, гіпоалергенного повітряного середовища.
ВІДПОВІДНІСТЬ ВИМОГАМ МІНЗДОРОВУ
У Києві останнім часом з’явилися соляні кімнати в салонах краси, тренажерних залах, підвалах житлових будинків. Більшість цих соляних кімнат працюють без ліцензії міністерства охорони здоров’я України, дозвільних документів санепідстанції, процедури відпускають люди без медичної освіти. При облаштуванні цих кімнат використовують найпростіший і малоозатратний метод облаштування — стіни обкладені сіллю, і все (пристрій-галогенератор, що створює соляний туман, має вищу вартість, ніж облаштування власне соляної кімнати, тому витрачатися на його придбання підприємці не вважають потрібними).
Природний дизайн, незвичайний рельєф стін з м’яким внутрішнім підсвічуванням розташовує до відпочинку і розслаблення, створює атмосферу спокою і комфорту, відключає пацієнта від середовища звичних подразників, надає позитивну дію на нервову і психо — емоційну сферу.
Як медична установа спелеокамера обов’язково повинна мати ліцензію міністерства охорони здоров’я України (свідоцтво того, що матеріально-технічна база установи відповідає відповідним нормам і правилам, персонал має достатній рівень освіти і практики, дотримуються санітарний регламент).
Висновок Державної санітарно-епідемічної служби про введення спелеокамери в експлуатацію ( свідоцтво того, що в процесі будівництва дотримані будівельні і санітарні норми і правила, використані безпечні для здоров’я людини матеріали).
Лікування і профілактика робиться по затвердженій міністерством охорони здоров’я України науково обгрунтованій методиці.
ГАЛОТЕРАПІЯ В КОСМЕТОЛОГІЇ
Перебування в соляній кімнаті є прекрасним доповненням до існуючого в Оздоровчому центрі «Позбавлення хвороб цивілізації» набору косметологічних послуг (для ознайомлення з набором косметологічних послуг, запитаєте у чергового адміністратора окремий прайс на косметологічні процедури).
Нашим клієнтам і особливо клієнткам, ми рекомендуємо, знаходячись в соляній кімнаті, не прагнути як можна сильніше захиститися від попадання на шкіру сольового аерозолю.